<$BlogRSDUrl$> Javaanehaa "جوانه ها"

Tuesday, April 04, 2006


چادر مشکی و استقلال 
١- اگر یادتان باشد چندی پیش راجع به چادر مشکی مطلبی نوشته بودم یادتان میآید؟ با دیدن این عکس و خواندن مقاله مربوط به آن و همینطور یک گزارش اقتصادی در مورد اینکه کارخانه های نساجی به علت مدیریت غلط ( یعنی پسر خاله فلان مقام مافیائی بودن کافی است) از یک سو و سرمایه گذاری نکردن برای مدرنیزه و به روز کردن ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانجات یا با راندمان پایین و ضرردهی کار میکنند و یا با بسته شدن و بیکار شدن کارگران آنها روبرو هستند، مرا به فکر انداخت. البته مهم هم نیست از خارج وارد میکنیم، خوب تا وقتی که محصولات چینی و هنگ‌کنگی در بازار هستند چرا به خودمان زحمت دهیم؟

٢- یکی از توجیه‌های " نه جمهوری" اسلامی در لزوم غنی‌سازی اورانيوم در ايران، وابسته نشدن به‌خارج در زمينه تكنولوژی هسته‌ای و رشد فنی و صنعتی و ديگری با صرفه‌بودن توليد داخلی اورانيوم است. خوب با توجه به آن گزارش اقتصادی روشن است كه بهانه كردن عدم وابستگی تكنولوژيك و رشد صنعت و توليد داخلی چيزی جز عوامفريبی نيست. توليد داخلی و رشد فنی و صنعتی در ايران از عرصه‌هائی است كه كمتر مورد توجه نظام ولايت فقيه قرار داشته است. مافيای حاكم برایران بجای رشد توليد داخلی و صنعتی و بالا بردن فن‌آوری، اقتصاد دلالی و رانت‌خواری و سياست وابسته كردن نيازهای داخلی به ‌واردات از خارج را دنبال كرده است. هم اكنون حجم واردات كشور رقمی قريب ۵۰ ميليارد دلار، يعنی رقمی به‌مراتب بيشتر از درآمد سالانه نفت برآورد می‌شود. اين ميزان از وابستگی به‌واردات برای تأمين احتياجات داخلی طبعأ جائی برای رشد صنايع داخلی و قدرت رقابت آن باقی نمی‌گذارد. اين وابسته بودن به‌خارج، وابستگی تأمين احتياجات داخلی به ‌واردات از خارج سياستی است كه ساليان طولانی در "نه جمهوری" اسلامی جريان دارد.
این قضیه آنقدر شور است که حتی در زمينه‌های تعيين‌كننده‌ای چون نفت و گاز كه سرمايه‌ی اصلی كشور است نيز هم‌چنان شاهد تكنولوژی عقب‌مانده و وابسته‌گی به ‌خارجمی‌باشیم. نزدیک به ۶۰ درصد بودجه دولت از فروش نفت تأمين می‌شود. با وجود اين برای بهره‌برداری از آن به‌ خارج و امكانات فنی و تكنولوژيك خارجی نيازمنديم. در سال گذشته بهره‌برداری از ميدان نفتی پارس جنوبی به ‌شركت هاليبرتون واگذار شد، یعنی شرکتی که آقای ديك چینی، معاون رئيس‌جمهور آمريكا ( شیطان بزرگ، که در هر نماز جمعه مرگ آنرا آرزو میکنند) در آن نقشی مهم دارد و تا سال ۲۰۰۰ مديرعامل اين شركت بوده است. همين نيروگاه بوشهر، سال‌ها است به‌روسيه و تكنولوژی و كارشناسان آن وابسته است و هم اكنون نيز بنا به‌نوشته‌ی مجله “اشپيگل” آلمان (۳۰ ژانويه ۲۰۰۶) قريب ۳۵۰۰ كارشناس روسی در آنجا به‌كار مشغول‌اند و پس از آغاز كار نيز تأمين سوخت آن تا مدت‌ها طبق قرارداد با روسيه است.

٣- حالا برگردیم به عکس بالا: پارچه‌های این چادرهای مشکی هم از خارج و یا بهتر بگویم از دنیای کفر خریداری و وارد شده. پس نباید این مجاهدین انقلابی و مردان و زنان مسلمان و مبارز ما دعا گوی کافران باشند که برای حفظ ناموس و غیرت ایرانیان سلحشور این پارچه ها را تولید میکنند؟ ما که خودمان توانایی‌اش را نداریم؟.... ولی ببخشید ما توانایی ساختن بمب اتمی..... حق ما ...ست.... ولی رسیدگی به زلزله زده گان بم و لرستان حق....حتماً سازمانهای دیار کفر است؟؟

توضیح: عکس بالا مربوط به دانشجویان دختر است که با زنجیر بستن به دور مقر آزمایشهای اتمی اصفهان حمایت و همبستگی خود را با دولت احمدی نژاد به نمایش گزارده اند.
گیرم که درباورتان به خاک نشسته ام، و ساقه های جوانم ازضربه های تیرهایتان زخمدار است، با ریشه چه میکنید ؟ گیرم که در سراین باغ بنشسته در کمین پرنده ای، پرواز را علامت ممنوع میزنید، با جوجه های نشسته در آشیان چه میکنید؟ گیرم که میکشید، گیرم که میزنید، گیرم که میبرید، با رویش ناگزیر« جوانه ها » چه میکنید؟صفحه اول


تماسآرشیو
همسایه ها


Weblog Commenting by HaloScan.com

This page is powered by Blogger. Isn't yours?